OLGA HORÁČKOVÁ

OLGA HORÁČKOVÁ – STALA JSEM SE VIŽÁŽISTKOU DÍKY ŮŘADU PRÁCE 

Už jako díte věděla, že vizážistika je jejím snem. Neustále sledovala videa různých blogerek a stejných nadšenců do make-upu jako ona sama. Make-Up Institute sledovala od jeho otevření a měla jasno v tom, který kurz chce absolvovat. Problém byl v tom, že neměla finance na zaplacení. Jako evidovaná na Ůřadě práce se dozvěděla o možnosti proplacení kurzu přes Úřad práce, zkusila to a vyšlo to!

PODLE ČEHO SIS ZVOLILA KURZ?

Před volbou kurzu jsem projížděla jsem mnoho webů, mnoho recenzí a ze všech kurzů a škol mi vyšel Make-Up Institute Prague jako nejlepší. Po pečlivé úvaze jsem zvolila nejdelší kurz MASTER PRO A-Z. Je to nejobsáhlejší kurz, který je v Česku a Slovensku v nabídce a díky němuž se naučíte kompletní techniky. Jako začátečník jsem nevěděla, kterému typu líčení bych se chtěla věnovat. Zda líčit spíše osobní klientelu, nevěsty nebo zda mě láká módní či filmový průmysl. Jako amatér nevíte, o čem je daný směr v make-upu a hlavně v tom mně kurz MASTER PRO A-Z velmi pomohl. Studijní program obsahuje naprosto všechny techniky, takže si jako student projdete vše od svatebního po extravangatní a filmový make-up. Lektoři Vám navíc přiblíží reálný svět v daných oborech a to je na tom to skvělé. Každý směr vyžaduje jiné techniky, portfolio a vybavení. Osobně jsem školu navštívila a doporučuji to všem zájemcům před výběrem kurzu. Viděla jsem prostředí, nakoukla do probíhajícího kurzu a ujistila jsem se o tom, že je to opravdu to nej.

JAK TO FUNGUJE S PROPLACENÍM KURZU PŘES ŮŘAD PRÁCE?

Podmínkou je být evidována a vybrat si rekvalifikační program, který je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Jelikož MASTER PRO A-Z má vše potřebné, rozhodla jsem se zkusit štěstí a zkusit to. Upřímně záleží vždy na daném úřadě. Ne všude jsou ochotni Vám poskytnout dostatek informací pro sepsání Žádosti, kterou musíte předložit. Žádost je v celém procesu to nejdůležitější a je nutné se na ni pořádně připravit. Když jsem si žádala o proplacení kurzu, sehnala jsem si vsechny potřebné materialy, jako například reference od lidí, se kterými jsem měla už možnost spolupracovat, také jsem přiložila fotografie svych prací ze Zombiewalk, které jsem jako amatérka líčíla. Někdy na ÚP požadují i příslib zaměstnání. Vše jsem si oběhala, opatřila, v Institutu mi vystavili Potvrzení na vybraný kurz a vše jsem předložila. Poté jsem čekala na vyjádření komise. Když mi paní z ÚP volala, že mi byla Žádost schválena, byla jsem nejšťasnější člověk na světě

V ÚNORU 2015 JSI ÚSPĚŠNĚ ABSOLVOVALA MASTER PRO A-Z, ČEMU SE VĚNUJEŠ NYNÍ?

Po absolvování kurzu jsem přes agenturu pro vizážisty , získala možnosti nastoupit jako beauty konzultantka do značky Rouge Bunny Rouge. Práce pod značkou mě baví. Je pro mě stabilním příjmem, což je pro mě jako začínající vizážistku důležité, jelikož nemám ještě dost své vlastní klientely. Přitom se neustále zdokonaluji díky líčení klientek na prodejně. Dále spolupracuji s fotografy, kteří se záměruji na tzv. DARK&BEAUTY foceni.Spolupracuji také se studenty FAMU, ličím jejich krátké filmy. Je to zajímavá práce, při které se setkám s hodně zajímavými lidmi, občas i se známými herci.

CO JE TVÝM SNEM V OBLASTI MAKE-UPU?

Snů v oblasti make-upu mam několik – jako například dostat se k velkému filmu a líčit pod vedením Zuzky Máchalové, krerou beru jako velkou unspiraci. Ale abych některý ze snů uskutečnila čeká mně hodně prace ještě a sebezdokonalování.