NINA POLÁKOVÁ

Nina Poláková: Z psycholožky vizážistkou

ŽE NEUMĚT KRESLIT AUTOMATICKY ZNAMENÁ, ŽE O KARIÉŘE VIZÁŽISTKY BYSTE NEMĚLA ANI SNÍT, NATOŽ SE O NI POKOUŠET? NINA POLÁKOVÁ ZBOŘILA V ŽIVOTĚ TENTO I DALŠÍ PŘEDSUDKY. 

 

PIC_0333 (1)Byla ještě ve školce, když v časopisech fixami malovala make – up na tváře modelek. Vlastně už od první třídy Nina Poláková s neochvějným přesvědčením tvrdila, že bude vizážistka. Jenže jak jí nešlo kreslení, šly jí veškeré možné soutěže a olympiády. Podle rodičů a okolí nepřicházelo v úvahu, aby s vysokým intelektem a výborným prospěchem nešla studovat gymnázium a pak logicky vysokou školu. „Po večerech, když si rodiče mysleli, že spím, tak jsem si zkoušela před zrcadlem různé líčení. Vypadalo to otřesně, ale bavilo mě to,“ vzpomíná Nina, která posléze vystudovala psychologii. Při studiu i krátce po něm pracovala v různých oborech, od prodavačky kosmetiky po projektovou manažerku v IT společnosti, nic z toho ji však nenaplňovalo tolik, jako to dokázalo její hobby – vizážistka. „Práce mě nebavila, na druhou stranu jsem z příjmu měla naspořené aspoň nějaké peníze, abych se dokázala dál rozvíjet v make-upu,“ říká. Když loni objevila na internetu stránky Make Up Institutu, nemusela Nina o ničem přemýšlet a prakticky okamžitě odeslala přihlášku.

Z kurzu do praxe

„Nejsem zastáncem toho, že se dnes všechno naučíte z deseti minutových videí na YouTube a na vlastní tváři,“ vysvětluje své rozhodnutí. Kromě rekvalifikačního kurzu absolvovala posléze ještě tři další: Special Effects, Svatební Speciál a  Foto make-up. „Ačkoliv nepatřím mezi svatební nadšence, lektorka Simona Bártová vás nemůže nenadchnout. Hodně používá při práci prsty, a to i při líčení očí. Pracuje rychle, ale výsledek je dokonalý. Hristina Georgievska je zase inspirativní používáním malému množství produktů, což je mě osobně velmi blízké,“ chválí Nina naše lektorky. Kurzy v Make Up Institutu daly Nině nejen profesionální vzdělání, ale i definitivní jistotu, že právě vizážistka je obor, kterému by se chtěla a měla v životě věnovat. Přestože odmalička slýchala, že bez talentu na kreslení to nepůjde. Jde to, přesvědčila sama sebe, chce to ale tvrdě pracovat a také vydržet, když musíte milionkrát a stále dokola dokazovat lidem kolem sebe, že něco umíte a hlavně že své rozhodnutí změnit životní směrování skutečně myslíte vážně. „V začátcích je obzvlášť důležité obklopit se lidmi, kteří vás inspirují, nabíjejí energií, a kteří vám věří. Když si do svých rozhodnutí necháte mluvit ty, jež tráví dvacátý rok v zaměstnání, které je nebaví, nic dobrého z toho nevzejde,“ tvrdí. Podle Niny je důležité chovat se od začátku jako profesionálka. „Když se budete prezentovat fotkami nafocenými pod mizerným osvětlením nebo videi, kde křičí v pozadí dítě nebo štěká pes, nemůžete čekat, že vás lidé budou brát vážně.“ Totiž i práce, která se na počátku zdála sebenevýznamnější, vám může zajistit velkou budoucnost.